Uudised

Augusti ööetapid esmakordselt ühisstardist

Suvine Pärnu võistlus on selja taga ning augustis ootavad kõiki linnasprindi sõpru ees kaks uuenduslikku ning põnevat öist etappi Tartus. Öistele etappidele sööstavad kõik linnasprintlased esmakordselt ühisstardist!

Esimene  öine etapp leiab aset juba 9. augustil Tartus, Raadi mõisa pargis. Täpselt kell 23.00 stardivad kõik linnasprintlased ca 3-4 km pikkusele öisele elamusele paari või perega. „Võistlusdistantsi pikkus ja raja keerukus sõltuvad võistluspaari raja valikust, kuid unustada ei tohi, et läbida tuleb kokku 10 kontrollpunkti, millest kaks on kohustuslikud ja kaheksa võib vabalt valida,“  ütles võistluse peakorraldaja Tauri Tilk esimese öise etapi võistluskorralduse kohta.

Teine öine etapp on teateorienteerumine, kus kumbki paarilistest peab raja läbima üksinda. Öine teateorienteerumise etapp saab alguse 23. augustil kell 23.00 Tartust, ERM’i parklast. Ka öise Linnasprindi teateorienteerumise etapp avavahetus alustab ühisstardist, mil üks paarilistest läheb rajale ning teine paariline jääb ootama oma vahetust. Esmakordselt on öisele teateorienteerumise etapile võimalik startida ka pereklassis, kuid lapsed lubatakse rajale ainult koos lapsevanematega: esimeses vahetuses peab jooksma täiskasvanu koos kuni 10-aastase lapsega ja teise vahetuse läbib teine lapsevanem kas üksi või mõne teise pereliikmega.

„Loodame lisandunud uuendustega pakkuda kõikidele Alma Linnasprindi sõpradele uusi emotsioone ja positiivset võistluskogemust. Mõlema etapi rajad on kindlasti jõukohased absoluutselt kõikidele k.a esmakordsele orienteerumishuvilisele. Kindlasti peaks aga iga osaleja varustama ennast pea- või taskulambiga, kuna see on vajalik nii kaardilugemiseks kui turvalisuse tagamiseks. Ilma lambita me võistlejaid öisele rajale ei luba,“ paneb Tilk südamele.

Pange ennast meeleolukaks võistluseks valmis ning minge avastama öist Tartut läbi Linnasprindi raja. Registreerimine Linnasprindi öistele etappidele on avatud kodulehel www.linnasprint.ee